Milliárdok a bencés templomra

Milliárdokból újul meg a Széchenyi téren álló Loyolai Szent Ignác templom, ezt Lázár János, Miniszterelnökséget vezető miniszter jelentette be a Kormányinfón. 2020 – ig a kormány több mint 13 milliárd forint, fejlesztési pénzt biztosít a szerzetesrendeknek, ebből kapnak 2 milliárd 243 milliót a győri bencések. A jelentős összegből lecserélik a templom tetőzetét, restaurálják a padokat, modernizálják a világítási rendszert és felújítják a mellékoltárok 17. századi freskóit is.