Dzień skupienia kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej

Mszą św. pod przewodnictwem bp Jacka Kicińskiego rozpoczął się dzień skupienia kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej. Miejscem spotkania był kościół św. Krzyża we Wrocławiu. Słowo wstępne w imieniu abp Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, wygłosił bp Kiciński. - Istotą naszego życia jest taka służba, żeby ludzi doprowadzić do zbawienia. Służymy im w relacji z Bogiem i jest to ogromna odpowiedzialność, napisał abp Kupny. - Nikt nie jest prezbiterem poza prezbiterium. Nikt nie jest z nas kapłanem sam dla siebie.Po Mszy Św. wszyscy kapłani udali się w procesji fatimskiej do katedry wrocławskiej. Tam odbyło się nabożeństwo pokutne, któremu przewodniczył ks. Adam Łuźniak, rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina