Výroba dubového stolu

Jak jsem si vyrobil dubovej stůl! Vyrobit si vlastní stůl podle svých představ a rozměrů byl jasný plán od začátku stavby domu. Trvalo to ale dlouho protože jsem chtěl mít jasno s ohledem na ostatní nábytek jak bude velký. Další zdržení nastalo s materiálem protože jsem původně sehnal krásný červený dub, ale po tříměsíčním sušení a vyhoblování mi tam úplně strukturou ani barvou neseděl a tak jsem nakonec sáhnul po klasickém dubu. Červeňák si nechám na postel :) Samotná výroba není žádná raketová věda, jen s ohledem na rozměr to je někdy trošku větší makačka. V podstatě jsem to jen nahrubo naformátoval ponornou pilou, pak srovnal a protáhnul na požadovanou tloušťku. Následně jsem zafrézoval hrany a jednotlivé díly slepil na DOMINO. Nohy jsou ze silnostěnného jacklu a jako povrchovka je práškovej lak. Pak už následovalo zaříznutí hran na požadovanou délku a částečné zadlabání noh, které fungují současně jako svlaky. No a pak už je broušení a broušení a olejování. Posledním krokem je trpělivost než povrchovka vyzraje. Video postuju cca po půl roce co stůl používám a jsem s tím Adler olejem zatím spokojenej. Kromě jednoho většího mechanického škrábance se tam nedělají žádná kolečka nebo fleky. Pokud by vás zajímalo něco víc o nářadí které používám tak mi to hoďte do komentářů a můžu k tomu pak natočit třeba nějaké další video. Jinak ta povrchovka je Adler Legno Dura Oil - https://bit.ly/Adler_rychleschnouciolej Pokud byste chtěli můžete využít můj slevovej kód u Artisanu na 10% - HUSTEJVERCAJK3 #stul #Boschprofessionalcz #Artisan