U Bijelom Polju obilježeno 16 godina od željezničke nesreće na Bioči

Polaganjem vijenaca na spomen-obilježje u Bijelom Polju obilježeno je 16 godina od željezničke nesreće na Bioči u kojoj je poginulo 47, a povrijeđeno više od dvije stotine putnika. Porodice nastradalih, preživjeli putnici, delegacija Opštine i brojni sugrađani odali su još jednom počast žrtvama najteže željezničke nesreće u Crnoj Gori. ”Ozbiljni narodi ne zaboravljaju, već kroz vjekovno pamćenje vode računa da se to ne ponovi, biraju nove puteve u srećniju i bolju budućnost” istakao je Vesko Vlahović. Zbog nesreće kod Bioča osuđen je jedini mašinovođa Slobodan Drobnjak, na šest godina zatvora, dok su 11 zaposlenih u Željeznici oslobođeni odgovornosti. Milka Mitrović koja je u nesreći izgubila kćer kazala je da bol za izgubljenima nikada neće proći. Zaborav je osobina slabih i nemoćnih ,ozbiljan narod ne zaboravlja pamti za sva vremena.