Tragere cu Kalașnikov Românesc făcut la Cugir pentru export

Va arăt o pușcă făcută la Cugir la aceeași fabrică care face și Akaiemul armatei. Este vândută în state numita SAR-1. Nu știu multe cuvinte tehnice românești de arme, și poate mă învățați in comente. Am pus o luneta, și cam lovește tot ce țintesc. Îmi place că am libertatea sa dețin așa ceva și mă întristează că românii n-o pot cumpăra in tara lor. #sar1 #ak47 #cugir