Sebestyén Márta - Ha felmegyek Kolozsvárra

- Ha felmegyek Kolozsvárra - Észak-Mezőség, Erdély - A Muzsikás együttes Blues for Transylvania c. albumáról - 1990 ----- Ha felmegyek Kolozsvárra, egyenest a fellegvárba, ott látok sok urat ülni, akik el fognak ítélni. S rám is nyomtak egy pár évet, szabadulnék, de nem lehet. S írtam haza az anyámnak, küldjön párnát rab lányának. S el is jött az édesanyám, sírva-ríva borult reám. Sírhatsz anyám, jajszóval is, egy lányod volt, rab lett az is. S hogyha meg találok halni, minden ruhám rám kell adni. S koporsóm se legyen másból, fejér orgonavirágból! S hogyha meg találok halni, ki fog engem elsiratni? Elsirat az édesanyám, aki gondot viselt reám. S elsirat az édesanyám, aki gondot viselt reám. -----