Zašto idealizujemo neke ljude | Zašto od ljudi koji nisu ništa posebno pravimo nešto specijalno

U ovom videu pričam o spoljašnjim okolnostima, mada potreba za idealizacijom dolazi i iz našeg unutrašnjeg sveta. Međutim ovo je ispravan red da se o tome priča zato što je prvo potrebno rasterati maglu oko nekih ljudi i videti ih kristalno jasno, ko oni jesu i šta mi dobijamo od njih. Tek kada ih stavimo na njihovo mesto i budemo savršeno sigurni u to ko oni jesu, možemo da se okrenemo sebi i da se preispitamo: zašto su meni potrebne stvari koje ova osoba nudi? Sa čime se te stvari poklapaju u mome unutrašnjem svetu? Ali kao što rekoh, ne može preko reda. Prvo ovaj video. Jer i ovo što sam navela u videu, koliko god da ima veze sa mehanizmima koji rade u nama, isto tako može da ima utemeljenje u nečemu što se događa duboko unutar nas, a čega nismo do kraja ni svesni dok ne počnemo da razmišljamo o tome. Ukoliko niste u stanju da "dobacite" do toga, zašto vam neko toliko treba - uvek postoje ljudi (psiholozi, psihoanalitičari, psihoterapeuti...) koji oko toga mogu da vam pomognu zato što razumeju šta i zašto radite. No, ukoliko iz nekih svojih ličnih razloga ne želite da se obratite nikome od njih - sačekajte taj video u kome ću, naravno, dati sve od sebe da vam objasnim kako se lepe unutrašnji i spoljašnji svetovi i kako se oni razlepljuju. Grlim vas. D. Konsultacije: [email protected] Pratite me na Patreonu:   / vezeionebezveze   Pratite me na Instagramu:   / veze_i_one_bezveze   #vezeionebezveze #ljubav #veze #muškoženskiodnosi #odnosi