După 20 de ani la Ministerul Apărării, Viorel Prisacari din Sângerei crește capre în sat

După mai bine de 20 de ani de activitate la Ministerul Apărării a ajuns să întrețină capre de rasă. A renunțat la viața de oraș, s-a mutat în satul de baștină, iar după câțiva ani de muncă asiduă, a devenit proprietarul unei ferme de animale cu potențial. Este micul său „imperiu" — spune Viorel Prisacari din Slobozia-Măgura, raionul Sângerei. Urmărește proiectul „Făcut acasă” ▶ https://bit.ly/3G6ZTve ✅ Abonați-vă pe social media: www.facebook.com/jurnaltv.md www.instagram.com/jurnaltv.md    / jurnaltv