A mozgástartomány növelés hátrányai - mert ha erőlteted, előfordulhat ilyen is...

Túl sokan akarnak "csípőt nyitni", "lótuszban ülni" és "mozgástartományt fokozni" anélkül, hogy egy percre megállnának, és átgondolnák, hogy pontosan miért is gyakorolják ezt - azaz pontosan milyen célból akarják növelni a (vendégeik ) ízületeinek mobilitását??? Mert mindenki ezt csinálja? Mert egészséges? ( de vajon biztos mindig egészséges egy ízület mozgathatósgának a növelése? ) Rosszabb esetben, mert jól fog mutatni az instán? Az elvesztett mobilitás visszaszerzése és a mobilitás megőrzése egyértelműen a hasznunkra válik - erről szól rengeteg korábbi videóm - és általában ennek a hiánya a gond az edzéseinkben és az életmódunkban. DE VAN EGY SPECIÁLIS ESET - és ez a videó most erről szól : arról a sportolóról vagy edzőről, aki szeret "egyre mélyebbre belemenni", egyre nagyobb hidat csinálni egyre közelebb kerülni a spárgához vagy a lótuszüléshez... A sok, jellemzően gerincproblémás emeberek számára készített "nyerjük vissza az elveszett mozgástartományt" videóm és oktatóanyagom után egy kicsit most szeretném az érem másik oldalát is bemutatni - és elindulni az instagrampózolás és a túlzó mozgástartomány építés hatásainak elemzése felé - ahol a jóból nagyon könnyen megárthat a sok... Érdemes megnézni a videót, és ha még nem iratkoztál fel a csatornára, kérem regisztrálj, mert akkor a hasonló témájú videókról automatikusan értesít a youtube. Bővebb infó gerincprevencióról edzőknek - jógaoktatóknak: www.gerinc.hu Porckorongsérves és gerincproblémás pácienseknek: www.porckorong.hu