Te rog Doamne ascultă ruga mea, să mă rătăcesc nu mă lăsa - Gabi Luncă

Te rog Doamne asculta ruga mea, Sa ma ratacesc nu ma lasa Ca vreau sa raman cu tine, Doamne, Doamne.. Ca viata asta nu e pentru mine. Am colindat lumea-n lung si-n lat, Si bani, si averi am castigat Dar le-am dat pe toate pentru Tine, Doamne, Ca nicaieri nu este mai bine!. Spune lume, ce m-ai asteptati? Eu va spun pe Domnul sa-L aflati! Hai veniti cu totii la credinta, lume.. C-au venit ani grei de suferinta.. Viata asta e desertaciune, Ne mintim si credem ca e bine Va spun cu lacrimi si cu durere, lume. Sa-L primiti pe Domnul cu placere!. O sa vina ziua de apoi, Cand o sa fim intrebati si noi.. Ca Tu sti cin' te-a iubit mai mult, Doamne.. Si cine in Tine a crezut!. Cine de Tine n-a ascultat, De pacat in veci nu e iertat Viata asta-i ca un tren in gara, lume.. E si dulce, dar mai mult amara. Omul tanar nu se mai gandeste, Caci ca floarea cand se ofileste.. Oameni buni ma simt datoare, Doamne, eu.. Sa le spun ceva de Dumnezeu. Hai veniti cu totii la credinta, lume.. C-au venit ani grei de suferinta.. Cântă:- Gabi Luncă    / @edithkozma     / kozma.edith