Niemiecko-japońska współpraca technologiczno-surowcowa w czasie IIWŚ [Operacja Yanagi]

W trakcie IIWŚ Japonia i III Rzesza starały się w ramach „paktu trzech” utrzymywać mi.in. wymianę technologiczną i surowcową. Ponieważ transporty realizowane przez frachtowce obu stron, przestały być bezpieczne, w obliczu alianckiej przewagi na morzach, do tej funkcji zdecydowano się wykorzystać okręty podwodne. Pełniły one rolę transportowców do samego końca wojny. Choć tonażowo dostarczane przez nie surowce były kroplą w morzu potrzeb obu państw, to sen z powiek alianckich przywódców spędzały przede wszystkim technologie militarne, którymi wymieniała się Japonia i III Rzesza. „Pamiątki, czyli rusztowania wspomnień” kanał, który poświęciłem interesującym ludziom, miejscom i wydarzeniom, o których jednak gdzie indziej nie mówi się zbyt często. Więcej informacji o mnie i moim kanale znajdziesz w poniższym odcinku:    • Pytania i odpowiedzi – ja i mój kanał   Wszystkim widzom zainteresowanym wojennymi historiami, polecam inne moje odcinki o tej tematyce:    • Wojenne opowieści   Inne moje „morskie opowieści” możecie znaleźć tutaj:    • Morskie opowieści   Linki do odcinków wzmiankowanych w materiale:    • Najbardziej aryjski oddział Wehrmachtu   - „Najbardziej aryjski oddział Wehrmachtu”    • Mityczny rejs U-234   - „Mityczny rejs U-234”    • „Graf Zeppelin” – co się stało z jedynym l...   - „Graf Zeppelin” – co się stało z jedynym lotniskowcem III Rzeszy? Linki do źródeł wykorzystanych w materiale: https://www.historynet.com/world-war-... https://www.historyisnowmagazine.com/...   / top-secret-imperial-japan-nazi-germany-and...   https://pl.wikipedia.org/wiki/U-1224 https://pl.wikipedia.org/wiki/U-180_(...) https://en.wikipedia.org/wiki/Leigh_L... #war #history #historia