Pasipriešinimas- partizanų ryšininkai

Prima Bučytė jau mokyklos suole užmezgė ryšius su Lietuvos partizanais ir tapo jų ryšininke. Vasario 16 proga ji, kartu su grupele moksleivių iš pogrindžio veiklos grupės, slapta papuošė visus Anykščius Lietuvos trispalvėmis. Už tai ji gavo gavo 15 metų bausmę ir iš mokyklos suolo keliavo tiesiai į lagerį.