Defilada, święto konstytucji 3 maja

Defilada jest to ostatnia część oficjalnych uroczystości państwowych, czyli uroczysty przemarsz pododdziałów biorących udział w uroczystościach a poprzedza ją przegrupowanie do defilady.Po ustawieniu się pododdziałów w kolumnie marszowej, dowódca uroczystości podaje komendy “Pododdziały baczność ! Za mną- marsz !” pododdziały ruszają (od lewej nogi) przy dźwiękach warszawianki Karola Kurpińskiego, granej przez orkiestrę. Po chwili d-ca wydaje komendy “Baczność ! na prawo, patrz !” a następnie idzie krokiem defiladowym oddając honory osobom znajdującym się na trybunie honorowej ______________________________________________________________ Zostań patronem: https://patronite.pl/BlogMundurowy ______________________________________________________________ Odwiedź inne sociale Instagram : blog_mundurowy_