ČERŇANSKÁ: V severoamerickom pohári chceme medaily, vo svetovom top 10
V relácii TASR TV Šport Tu a Teraz diskutuje Anton Krajčoviech s bobistkou Viktóriou Čerňanskou. Bratislava 16. októbra (TASR) - Slovenská bobistka Viktória Čerňanská absolvovala pred kľúčovou olympijskou sezónou prípravu v spolupráci s lotyšskými trénermi. Od novembra do januára zabojuje o svoju druhú účasť pod piatimi kruhmi i premiérovú pre slovenský ženský dvojbob. O plánoch, cieľoch aj príprave rozprávala pre TASR v relácii ŠPORT Tu a Teraz. Čerňanská dosahovala v uplynulej sezóne lepšie výsledky v dvojbobe ako v monoboboe, s ktorým bola na ZOH v Pekingu. Od januára 2023 preteká s brzdárkou Luciou Mokrášovou a toto zloženie sa smerom k olympiáde nemá meniť. Tandem bol v ročníku 2024/25 dvakrát v najlepšej desiatke - konkrétne v lotyšskej Sigulde a Lillehammeri, v oboch prípadoch na deviatej priečke. „Aj keď sme pretekali len dve, vždy sme to vnímali ako tím. Náš tréner, Milan Jagnešák, je vlastne zakladateľ tohto športu na Slovensku. V minulej sezóne však nastala výnimočná situácia, pretože mal zdravotné problémy a musel podstúpiť operácie, takže s nami nemohol byť osobne. V boboch je však už 25 rokov a má veľmi dobré vzťahy s viacerými bobistami – súčasnými aj bývalými. Obzvlášť úzky kontakt má s lotyšským tímom. Vďaka tomu s nimi dohodol spoluprácu a oni súhlasili, že nám pomôžu s prípravou,“ uviedla Čerňanská. Jagnešák je zároveň predsedom Slovenského zväzu bobistov a bol pilotom historicky prvého slovenského dvojbobu a štvorbobu na ZOH 2002 v Salt Lake City. Celkovo štartoval na štyroch olympiádach, naposledy v Soči. Viac čítajte tu: https://www.teraz.sk/sport/cernanska-...
