Csepel teherautóval bővül a Közlekedési Múzeum gyűjteménye

Ezzel a gyönyörű, 1968-as Csepel D450-es teherautóval bővült a Közlekedési Múzeum gyűjteménye. A jármű jól reprezentál egy korszakot, mivel a maga korában ez volt a leggyakrabban előforduló tehergépkocsi. Mára azonban csak néhány példány maradt belőle. Kevés teherautó található a Közlekedési Múzeum gyűjteményben, közel 6 évtized után kerül most új tehergépjármű a múzeumhoz. A Kormány májusi határozatában támogatta a Közlekedési Múzeum gyűjtemény-gyarapítási programját, amelynek legújabb eredménye ennek a teherautónak a megmentése. A járművet szakszerű restaurálásra viszik, amelynek elkészültével a gyűjtemény régebbről ismert darabjaival együtt mostani helyén, az Északi Járműjavító Dízelcsarnokában, a leendő új Közlekedési Múzeumban tekinthetik majd meg a látogatók.