România pierde trenul: Lucrările din Gara de Nord, în dulcele stil românesc

Lucrările de la Gara de Nord, văzută de fostul ministru al Transporturilor drept „o rușine națională”, sunt încă în întârziere. Am vrut să știm exact de ce și ce am aflat este că, în ochii statului, nimeni nu este de vină. Iar autoritățile își pasează vina și de această dată. CFR susține că problema a fost la ministerul Culturii și că nicio zi de întârziere nu s-a înregistrat din vina sa sau a constructorului. Ministerul Culturii se uită spre constructor. Totuși, Ministerul Transporturilor dă, cu jumătate de gură, un ultimatum: lucrările trebuie să înceapă în martie, iar dacă acest lucru nu se va întâmpla, la CFR ar putea ajunge din nou corpul de control al ministrului. Urmăriți un nou material din campania „România pierde trenul”. Pentru cele mai recente știri: https://euronews.ro/ Abonați-vă la canalul nostru de Youtube:    / @euronewsro   Urmăriți-ne și pe Social Media: https://whatsapp.com/channel/0029VaCn...   / euronewsro     / ro.euronews     / euronews_romania     / euronews.romania   https://www.threads.com/@euronews_rom...