Rájátszás km. Beck Zoli (30y): Karácsonyod

Rájátszás km. Beck Zoli (30y): Karácsonyod Szöveg: Erdős Virág Karácsony című verse Zene: Beck Zoltán (30y) rendező: Grosan Cristina operatőr: Nyoszoli Ákos, Valuska Gábor készítette: Kultúrkombinát Mi a Rájátszás? Egy költő és egy zenész egymás munkáit dolgozzák át, hogy új és izgalmas dalok szülessenek. 2013 elején jelenik meg az első cd. A Rájátszásban szerepelt eddig Beck Zoli (30y), Bérczesi Robi (Hiperkarma), Erdős Virág, Grecsó Krisztián, Háy János, Karafiáth Orsolya, Kardos-Horváth János (Kaukázus), Kemény István, Kollár-Klemencz László (Kistehén), Másik János (Balaton), Szálinger Balázs, Szűcs Krisztián (HS7). A fellépéseken mindig születik valami új dal! Még több infó itt: Facebook.com/rajatszas Erdős Virág: Karácsony, 2012 Viccnek durva, versnek kevés: íme, egy kis meglepetés. Nem egy nagy szám, látom én is, kilóra se sok, de mégis: mikor ilyen nagy a fagy, a szeretet meg egyre fogy, az embert mindig meglepi, hogy nincs jobb, mint egy meglepi. Rajta, tessék, bontsd ki bátran, hadd ne főljek itt kabátban, hétre várnak vacsira -- de bocsika! Most nézem csak, anemjóját: nyuszikás a zacsija. Mindegy, nem egy nagy dolog, majd megoldják az angyalok, mert így is, úgy is az az első, hogy mi mindent rejt a belső, olyan legyen körülbelül, aminek az ember örül, ne lapuljon benne bánat, vagy más ilyen ronda állat, se betegség, se halál, és beférjen a fa alá. Sikerült is? Gratulálok! Ne fáradj, majd kitalálok! Annyit mondj még: ugye tetszik? Azért izgultam egy percig! Komoly is meg vicces is, mert vannak benne viccek is, de nem genyózik, nem is fröcsög, nincsen benne fasz, se köcsög, bármit mond is (jól vagy rosszul), az a fő, hogy nem túl hosszú... Sőt! Ha mégse tetszik, másnap oda lehet adni másnak! Bárki kapja, legyen áldott! -- lásd a christmas greeting card-ot: "Kedves Izém, satöbbi, csak meg szeretném köszönni, és ezúton is kívánok egy sokkal jobb fej világot, ám tudnod kell, hogy (bármily furcsa), te vagy itt a helyzet kulcsa, egyedül csak az a fontos, (így írom, mert így a pontos) hogy a szíved legyen helyén, tizenkettő hideg telén. Rajtad áll, hogy mit teszel, hogy jó fiú, vagy rossz leszel, hogy vállat vonsz és legyintesz, vagy észnél vagy és beintesz, hogy pakolod a cekkered, vagy szép csendben kibekkeled... Ha üldögélsz, ha ácsorogsz, ha élteted, ha gáncsolod, én egy dolgot tanácsolok: Legyen vidám karácsonyod!"