"Zesłanie" - film o ludziach, którzy przeżyli Sybir [chojna24.pl]

"Zesłanie" to film dokumentalny wyprodukowany przez portal Chojna24.pl w którym zebraliśmy wspomnienia trzech mieszkańców powiatu gryfińskiego, którzy w czasie II wojny światowej przeżyli zsyłkę na Sybir. Film jest zapisem wspomnień Anieli Kikosickiej, Piotra Zarównego i Czeslawy Szot, którzy na daleki wschód Rosji trafili w bardzo młodym wieku. Wszyscy należą do Koła Sybiraków, Związku Terenowego w Chojnie. Scenariusz i reżyseria: Paweł Sławiński Zdjęcia i montaż: Przemysław Kaweński Lektor: Tomasz Gontarz Pomoc w produkcji: Cezary Kujawski, Dorota Nowak, Mateusz Szelążek Swoimi wspomnieniami dzielą się: Aniela Kikosicka, Piotr Zarówny, Czesława Szott Premiera: 7 października 2017 r.