Cseh Tamás: Hová megy ma éjjel az Uránváros?

pécsi éjszakáink emlékére... Hová megy ma éjjel az Uránváros? Fizetésnap van és van kocsma számos Számtalan presszó és vidám lányok Zenekar játssza a legújabb számot De a legjobb hely ma a bányászt várja Az Olympia Szálló ragyogó bárja Várja a bányászt s a pénztárcáját Ki kéne próbálni az Olympia bárját Nem sötét bánya az Olympia bárja Ott minden nő csak a bányászt kívánja Pezsgőben gyöngy van fényes pohárban Príma dobos van az Olympia bárban És príma lányok, fülükben ékszer Ha egyszer eljössz, jössz még hetvenhétszer S még hetvenhétszer, s még hetvenhétszer Vagy itt maradsz mindig és többé nem mész el Nagyon jól tudja az Uránváros Hogy rövid az élet s a határidő záros De egyetlen éjjel az Olympia bárban Megkapok mindent mit az élettől vártam Mert ott úgy érzed, sosincs záróra És minden szép nő ugrik egy szóra Mert itt ma minden a bányász várja Pedig nem bánya az Olympia bárja Nem sötét bánya az Olympia bárja Ott minden nő csak a bányászt kívánja Pezsgőben gyöngy van fényes pohárban Príma dobos van az Olympia bárban És príma lányok, fülükben ékszer Ha egyszer eljössz, jössz még hetvenhétszer S még hetvenhétszer, s még hetvenhétszer Vagy itt maradsz mindig és többé nem mész el