🚀 Szemetet dobni a Napba? | #195 | ŰRKUTATÁS MAGYARUL

Támogasd a munkámat a Patreon oldalán:   / urkutatasmagyarul   Csatornatagként előbb láthatod az új epizódokat, ráadásul reklámmentesen nézheted őket! Ezen felül extra tartalmak is várnak rád:    / @urkutatasmagyarul   Néhány epizóddal ezelőtt, amelyikben az űrtemetőnek csúfolt Nemo-pontról volt szó, feltettem a kérdést, hogy miért nem hajítják az elöregedő űreszközöket egyszerűen a Napba? Vajon milyen hatással lenne az izzó csillagra, ha tonnaszámra dobálnánk bele az űreszközeinket, vagy akár az erőművekből felgyülemlett nukleáris hulladékokat? Egyáltalán megoldást jelentene ez az opció? Intro (00:00) Űrkutatás (00:50) Környezetszennyezés (02:20) Űrszemét (05:52) Szemetet a Napba (08:56) Megvalósíthatóság (10:47) Összegzés (16:09) A videókban elhangzó muzsikák:    • Az Űrkutatás magyarul YouTube csatorna zen...