Mercedes-Benz O530G Citaro G CNG #086 | Komunikacja Beskidzka | ♪ ZF ♪

Witam Was w filmie z pierwszego chronologicznie przegubowego Mercedesa w Komunikacji Beskidzkiej. Przewoźnik posiada łącznie 6 sztuk takich pojazdów z czego dwa egzemplarze są jedynie dawcami części. Owe wozy przybyły tutaj z Linz. W materiale przedstawiam dwa przejazdy: Pierwszy (12.06.2026) na linii 120 z Bielska-Białej D.A. do Partyzantów Andersa, Drugi (04.03.2026) na linii 125 z okolic Cieszyńskiej Hulanki do Wapienicy Centrum. Pod względem pracy skrzyni przegubowe Citara CNG w Komunikacji Beskidzkiej nieco różnią się od reszty pojazdów z ZFem. Zarówno solowe Citara jak i Van Hoole posiadają Ecomaty z krótką jedynką, natomiast część owych przegubów ma wydłużony pierwszy bieg dzięki czemu zmiana 1/2 jest krzykliwa i moim zdaniem świetna. Atutem tytułowego egzemplarza jest wyżej wymienione przejście 1/2, ponieważ późniejsze 2/3 już takie ciekawe nie jest :p. Najlepsze momenty: 0:54, 4:09, 5:08, 5:55, 10:55, 11:39 Pojazd: Mercedes-Benz O530G Citaro G CNG #086 Rocznik: 2009 Silnik: Mercedes-Benz M 447 hLA Skrzynia: ZF 6HP592C 0:00 - Prezentacja pojazdu 0:52 - (12.06.2026) Bielsko-Biała D.A., linia 120, kier. Szczyrk Salmopol 2:55 - BB Hotel Prezydent 3:52 - BB Plac Żwirki i Wigury 5:34 - BB Plac Mickiewicza 6:54 - BB Partyzantów Apena 7:52 - BB Partyzantów Andersa + odjazd 8:19 - (04.03.2026) linia 125, kier. Iłownica Centrum 8:58 - BB Cieszyńska Hulanka 10:43 - BB Cieszyńska Os. Wojska Polskiego 11:57 - BB Cieszyńska Lotnisko 12:06 - odjazd z BB Wapienica Centrum Dzięki za obejrzenie, pzdr