Coraz więcej zielonych papug w Polsce | Niszczą Polskie ptaki| Efekty braku "zimy"

Zielone papugi coraz częściej możemy obserwować w Polsce. Te egzotyczne ptaki, osiedlają się tutaj z powodu ciepłych zim. Dzięki ociepleniu się temperatury oraz skróceniu okresu dni śnieżnych i mroźnych. Zielone papużki wypierają rodzime ptactwo. Zajmują nie tylko miejsca lęgowe ale i zjadają pokarm. A przybysze okazują się całkowicie niewybredne na dowolne pożywienie. Co więcej papugi mają typowy temperament rodem z ciepłych krajów - czyli rozmnażają się bardzo szybko. Nie czekają na własne gniazdo, dobrą ptasią pracę - tylko stale się rozmnażają. Obecnie w Polsce można spotkać je już niemal wszędzie. Na razie sporadycznie, ale już zdecydowanie coraz częściej. W pewnym momencie będzie to już codzienność. Zapraszam na film i do subskrypcji Papugi w Polsce to już fakt. Pełną inwazję powstrzymuje tylko jedno - https://zielona.interia.pl/przyroda/z... Inwazja zielonych papug w Polsce. Są piękne, ale też niebezpieczne - https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/... ⭐ ToTemat:    / @totemat   | Subskrybuj 🔔! ⚡ Darmowa Muzyka:    / @ozonaudiofree   | Subskrybuj 🔔! #polska #zwierzęta #ciekawostki