Milano - Zabawa na 102 (Full album, 1993 MC)

Fragmenty lub całe utwory należą do ich prawnych właścicieli i zostały wykorzystane wg prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Wrzucający nie bierze opłat za wrzutki kaset a jedynie dzieli się lepszą jakością piosenek! Jeżeli któryś z utworów to jakiś polski, rosyjski, białoruski lub inny zagraniczny cover proszę o komentarz jaki to utwór oraz źródło oryginalnego utworu! Rok wydania albumu: 1993 Wytwórnia i wydanie: Blue Star/Polskie Numer katalogu i rodzaj nośnika: BS110 (Reguły)/Kaseta audio Gatunek: Oldies & Classic Disco Polo/Synthpop Tracklista: A: 1. Narelle woda 0:02 2. Szumi las 4:11 3. Łazienkowicz 8:19 4. Nr. 7 11:39 5. Adela 15:36 B 6. Brzdąc 19:18 7. Po ciężkiej nocy 22:48 8. Dziadek babkę 26:32 9. Franio 30:44 10. Zabawa na 102 34:13 Całkowity czas: ~0:38:57 Jakość: FLAC ~930-969kbps 48000Hz Stereo 16-bit Uwagi: 1. Po sukcesie "Jasnowłosej" (BS096, 1993) zespół został poproszony przez sponsora-firmę Nar & Nar o stworzenie drugiego albumu jakim jest "Zabawa na 102". Album utrzymany jest w stylu klasycznego-garażowego disco polo z elementami ówczesnego dla tego zespołu czyli "sprośnymi" i "abstrakcyjnymi" tekstami. Jest jeszcze wersja druga tzw. licencyjna FFH STD dla Blue Star ze złotymi napisami oraz reedycja (co widziałem na Discogs) w wersji czarnej i innej układzie napisów. Ciekawe jak brzmi wersja reedycyjna bo obie poprzednie na drugiej stronie jeden kanał jest przytłumiony i musiałem nieco podnieść tony żeby było odczucia równości audio. 2. Utwór 01 stanowi "hymn" wody źródlanej "Narelle" który w roku wydania albumu świętowała 110-lecie istnienia wody. 3. Ten album jest ostatnim w starym składzie: Bogdan i Andrzej Borowski oraz Tomasz Sidoruk. Po odejściu Tomka w jego miejsce wszedł Piotr Kopański a Tomek z śp. Krzysztofem Chylińskim stworzył "Cinzano". 4. Nie mam już więcej uwag ale dodam że nie ma teledysków/utworów live a album jest w pełni nie "coverowany" oraz jest moim ulubionym jak na lata 90'te. Więcej ciekawostek nie pamiętam a jeżeli coś źle napisałem ‪@bogdanborowskiofficial6949‬ proszę o sprostowanie oraz klasycznie proszę o komentarze nt albumu/składanki. Łukasz M. 2026