😎Ostružinový džem #nedelniMirkaStudio

Vřele doporučuji vyzkoušet.💜 Velmi zvláštní kombinace bobkového listu a limetky dává neskutečně příjemně lahodnou chuť ostružinám. A k sýru je prostě boží! 😍🧀 Také se vám už plní špajzka, že ty marmelády a zavařeniny nemáte pomalu kam dávat? 😆 Suroviny 1 kg ostružin 1 limetku 2 bobkové listy 100 ml vody 300 g hnědého cukru 30 g pektinu Postup Omyté ostružiny s bobkovými listy, šťávou z limetky a ostrouhanou kůrou, podlijeme vodou a vaříme. Pak přidáme cukr, ve kterém je rozmíchaný pektin a provaříme dalších alespoň 5 minut. Vyndáme bobkové listy a džem vlijeme do čistých skleniček, uzavřeme důkladně.