Készül a szerencsi római katolikus templom új harangja

Korábban már beszámoltunk arról, hogy a Kisboldogasszony Római Katolikus Templom harangja megrepedt, funkcióját elvesztette, nem tudott megszólalni. Az új harangra már tavaly elkezdték gyűjteni a pénzt a szerencsiek és az adományok azóta is folyamatosan érkeztek. Dr. Takács István képviselő és Görcsös Lajos nagyobb adományának köszönhetően, és az önkormányzat támogatásával sikerült összegyűjteni a pénzt. 2017. augusztus 18-án délelőtt Gombos Miklós harangöntő mester Őrbottyánban található műhelyében már ki is öntötték az új harangot. www.szerencsihirek.hu