Železniční stanice a depo Kořenov

... a jsme ve stanici Kořenov. Ta už je dnes jen stínem své někdejší slávy. Stanice byla totiž postavena a až do roku 1938 také provozována jako pohraniční přechodová stanice. Odsud dál do bývalého pruského Slezska jezdily již vlaky pruských státních drah ... V roce 2000 se zřítila střecha a následně i podmáčená boční zeď na objektu "malé topírny" - dílny v Kořenově. (www.zubacka.cz, citováno 25.5.2010)