Szászcsávási dalárda: Azt mondják nem adnak, engem galambomnak...

Készült 2026. január 31-én a szászcsávási iskolában. A csávási dalárda néhány oszlopos tagja, mint egy kisebb "kamarazenekar" énekelte a sok esetben apáról-fiúra szálló, versszakonként is változó szólamait. Ez a típusú együtt éneklés különleges hagyomány, a felvétel szituációja - hogy ilyen tisztán hallhatóak az egyes szólamok- pedig ritka alkalmak egyike, amiért hálásak vagyunk! Balról: Kis Vas László "Gazda", Székely Dezső, Szabó János "Palkó". Bal2- Gyémánt Ádám (táncos-gyűjtő) Azt mondják nem adnak, engem galambomnak... A dallam megjelenik Bartók Béla-Tíz könnyű zongoradarab, 1908-as kiadásában, illetve 1919-től szlovák himnusz dallama. Köszönet Gyémánt Ádámnak a csávási zene és tánc kutatásáért és továbbadásáért!