End of Year Game (Kecskemét Bunkerek) Ep. 2. - BLS Airsoft Games

Game:    / @blsairsoft   Picture:    / @csiktor   BLS Airsoft End of Year Game 2025.12.21. Location: Kecskemét Bunkers Milsim type Game with different squads and missions. Red/Yellow Teams Don't take it seriously It's just Airsoft BLS Airsoft Évzáró Játék 2025.12.21. Helyszín: Kecskemét Bunkerek Milsim stílusú játék rajokkal és különböző feladatokkal Piros/Sárga Csapat Ne vedd komolyan Ez csak Airsoft I was the squad leader. There were 8 of us in the (Echo) squad, 2 people were completely different, so minus 2 people, but I knew the rest and we tried to play effectively. This was our first more normal game together and everyone tried, but I told them that they should practice more if they want the forest combat to work. Overall, it was good, everyone did their part, but there were difficulties. Over time, we will get used to it, but they have to learn the basics. Én voltam a rajparancsnok. 8an voltunk az (Echo) rajban 2 ember tök máshol járt, így minusz 2 ember, de a maradékot ismertem és próbáltunk eredményesen játszani. Első normálisabb játékunk volt ez közösen és mindenki próbálkozott, de ezt elmondtam nekik is gyakorolni kéne többet, ha azt akarják, hogy az erdeiharcászat menjen. Összességében jó volt mindenki kivette a részét, de voltak nehézségek. Idővel jó lesz összeszokunk, de az alapokat meg kell tanulniuk. 00:00 Map 00:08 Contact front 00:54 Moving Towards 01:45 Fall 01:53 Instructions 02:06 Another Red Squad KIA 02:14 Instructions 02:45 Enemy at 12 o'clock 03:48 Gunfight 07:10 HIT 07:24 Medic HIT 07:31 Yellow shoot yellow TK 07:50 We Will Continue (One TM alive)