MAGYARADÁS / In memoriam Kóbor János - Omega

Elhunyt Kóbor János, az Omega együttes Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekese. A 78 éves zenészt koronavírus-fertőzéssel november eleje óta kezelték kórházban. Az Omega a legek zenekara volt Magyarországon: 1962-ben alakult, a beatzenekarok közül nekik jelent meg először önálló albumuk 1968-ban, az együttes elsőként jutott ki az Egyesült Királyságba, a magyar rock-együttesek közül nekik volt a legtöbb eladott lemezük Magyarországon és külföldön. A nemzetközi hírnévnek is örvendő együttes az évek során több tagcserén is átesett. Kóbor János kezdetben gitározott, majd a hatvanas évek végén az Omega saját slágereinek többségét énekelte, az 1971 óta felvett dalokban pedig ő volt az egyedüli szólóénekes. Az Omega együttes többször járt Erdélyben is, fennállásának 55. évfordulóján, 2017-ben Nagyváradon a Szent László napokon koncertezett, akkor még teljes felállásban léptek a közönség elé. Az utolsó másfél évben a legendás együttes három tagját is elveszítette. 2020 novemberében elhunyt Benkő László, az együttes egyik alapító tagja, dalszerzője, pár napra rá Mihály Tamás gitáros, és most Kóbor János. Az Omega frontemberével az említett 2017-es nagyváradi koncerten a Magyar Adás is interjút készített. Ezzel a felvétellel emlékezünk Kóbor Jánosra. M KÜLÖNKIADÁS - 10'23" Készítették: B. Nagy Veronika, Kötő Zsolt, Dragoş Burcea Összeállította: Sz. Gödri Ildikó, Szekeres Ilma, T. Bányai Péter TVR1 - MAGYARADÁS az egyesen 2021.12.07. (ism. 2017.)