Rejs Odra - Holandia cz. 2 🇵🇱🇩🇪🇱🇺

Kolejny filmik z wyprawy ,,Skarbonką" z Polski do Holandii. W tym odcinku dopływamy do Rotterdamu, czyli największego portu Europy 😃 Przy okazji zwiedzamy ciekawostki czyli AUTOSTADT w Wolfsburgu i oddajemy hołd bohaterskim spadochroniarzom w ARNHEM. KU PRZYGODZIE 😃 Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Niepodległości (chociaż z Niepodległością Polski ta data ma niewiele wspólnego). Jest to rocznica zakończenia I W.Ś. i przyjazdu Piłsudskiego do Warszawy. Polska już była wtedy Niepodległa dzięki staraniom Dmowskiego, Paderewskiego, Hallera i wielu, wielu innych. Piłsudski nie ma z tym nic wspólnego, a wręcz sabotował niektóre działania Niepodległościowe, a w kluczowym momencie Bitwy Warszawskiej po prostu zdezerterował i zostawił swoją dymisję Witosowi. Dlatego w swoich filmikach nieraz poruszam takie tematy , nierzadko dostaję za to opi....ol od widzów, ale taki już jestem 😉