Wiera Gran - List 3; 1958 r

TEMAT - Wszystkie nagrania piosenek w wykonaniu Wery Gran zrealizowane po 1945 roku, bez repertuaru zagranicznego, nie związanego z Polską. Nagrane piosenki dla wytwórni Westminster w Wiedniu w 1958 są z akompaniamentem zespołu złożonego z muzyków Opery Wiedeńskiej, którzy instrumentowali i aranżowali wykonywane utwory. Ich specjalnością była muzyka poważna i operowa, nie lekka. W rezultacie artystce ciężko było się dostosować do tego stylu i nie była zadowolona z takiego akompaniamentu i jak przyznała w wywiadzie udzielonym panu Płaczkiewiczowi, nagrania wyszły „MDŁO”. Ale okoliczności nie dawały swobody manewru z uwagi na jej występy w USA. Zachęcam do wysłychania tego wspomnienia w 5 części wywiadu pod linkiem:    • U Wiery Gran, polskiej pieśniarki. Sierpie...   oraz zapoznania się z całym unikalnym materiałem, czyli rozmowami i nagraniami Wiery Gran na kanałach pana Płaczkiewicza na You Tube:   / @jurek46pink   oraz:    / @jerzyplaczkiewicz555