Szkolenie strzeleckie

Dzięki porozumieniu z MON oraz wieloletniej współpracy mamy możliwość cyklicznego korzystania z wojskowej infrastruktury, instruktorów, broni i amunicji. Strzelania odbywają się co miesiąc od marca do września, każdego roku. Z uwagi, iż są to strzelania "pod skrzydłami" MON, muszą wynikać z "Programu strzelań z broni strzeleckiej" Szefa Sztabu Generalnego WP. Zapomnijcie zatem o chwytach a'la Chris Costa, strzelaniu z pojazdów czy zrywaniu kontaktu. Mimo wszystko jest to świetna okazja, aby nasi strzelcy ostrzelali się i poćwiczyli podstawowe czynności. Na krótkiej prezentacji z jednego z takich strzelań zobaczycie strzelanie z 7,62mm kbk AKMS oraz 9mm PM84P. Ze względów praktycznych zrezygnowaliśmy na tym strzelaniu z pistoletu. Tego dnia oddaliśmy 2700 strzałów.