Miskolc (H) - A diósgyőrvasgyári evangélikus templom harangja

Miskolc Diósgyőrvasgyár részén három templom áll, egy katolikus egy református es egy evangélikus. Az evangélikus templom bástyaszerű tornyában mára csak egy harang lakik, a 600 kg-os Békesség-harangot a II. világháborúban szétvágták és nyersanyagként használták fel. Járma és helye mai napig üresen árválkodik. A nagyharang mind mérete, mind öntője miatt jelentős. A harangot Baktai Egry Ödön öntötte Budapesten. Hang: disz' Köszönet Nt. Molnár József Lelkész Úrnak az engedélyért, a feljutásért a Gondnok Úrnak! Felvétel: 2019. 06. 22.