Faust - Izvor (Videoclip oficial)

Faust - Izvor | Hip Hop Românesc 2026 | Album "Secrete din Joben" Piesa face parte din albumul "Secrete din joben", disponibil pe toate platformele: https://bfan.link/secrete-din-joben ________________ booking / concerte: tel: 0754376372 / mail: [email protected] faustmusic.ro ________________ lyrics: Faust instrumental: Faust mix/master: Faust montaj: Faust camera: Faust / Perfectstandingvibes / Vox Lex ________________ Nu știu prea mulți lupi care să știe de frica pastorului, Dar știi tu - fiecare zburător cu zborul lui, Fiecare după stolul lui, nu văd efectul sporului, C-am sindromu' lu' Napoleon, sindromul impostorului, dar... Simt omu', îi simt tonu', am simptome, Car greutăți pe umeri une-ori le simt tone, Dar țin coloana și coroana dreaptă, stii coño? Coroana ta ți-o fac ai mei pe dinți cu-oxid de zirconiu. Deci stai gură cască - crezi că zic aidoma, Sau c-am fost la stoma - când îți dau d-astea ce-ajung la stomac? Că-ți pică greu, dar așa simt s-o fac, Și-s aici so far, chiar de simți c-am zimți în esofag, dau... Și-aș putea să explic ce-am vrut să zic, să ai răspunsuri, Da-i ca și cum ți-aș zice ce-ți gătesc, far' s-afli gustu', D-aia încerc să pun în strofe sarea și piperu', Pregătind 14 feluri care mai de care-n meniu... Și poate de-asta scriu acum versuri pe-o bancă, Într-o curte unde fractu' bagă ore sperând că nu-l leagă, Răsuflând ușurat că-s încă-n libertate... Și că de-un timp liniștea mea e înainte de toate. _________________________ Dar îmi fac griji / când zile par gri și Închid ochii o clipă, văd picuri cum cad pe parbriz, Țin strâns de volan, în plan îmi fac vise, Să fie realitate, mizez pe tot ce-am zis. _________________________ Mizez tot pe ce-am zis - scriu sub răcoarea brizei, Câtă vreme focu' ăsta-n ochi rămâne aprins, Încă de când m-am prins - că-s daruri și puteri, Mulțumesc, Doamne, ca mi le-ai dat și ca-s mai bun ca ieri. Mă-ntreb până unde o s-ajung..... Și apoi când ating punctu' dorit mă-ntreb dacă-i de-ajuns, Încerc să stau cu mama cât pot, dacă-am cum, s-o ajut, Păcat, n-am timp mereu, dar cred că n-am ratat vreun ajun. Ceasu' bate, man, mi-e clar că aș mai vrea un minut, Să-l mai petrec cu tata, n-am un loc durerea s-o mut, Și-uneori e cât un munte, dar am putere de muncă, Și cred că-i de la ei, parcă mi-au dat puterea să-l urc. Timpul trece - 3 ani jumate, mă-ntreb cum au trecut, Și-ncă vreo 10 de când fac tot ce iubesc mai mult, E ora 1 jumate, scriu versuri, nu pot să dorm, Și vars aici emoții, las să curgă cât pot să torn. Timpul e apăsător, trece nepăsător, Dar muzica asta e apă limpede ce-mi trece prin pori, D-aia las să curgă și-apar săpând după comori, Și d-aia mă simt viu și ager când mă întorc la izvor. Deci dacă leg tobe cu bași și sample pe-un monitor, E clar, nu fac asta pentru faimă sau urmăritori, Că nu știu oricum câți din voi în fond mi-ar urmări tonu', Când scriu încă un capitol în timp ce-l văd deja pe-urmă... ________________ Poți susține activitatea pe Patreon:   / faustofficial   ________________ Urmărește-ne aici: Faust:   / faust.faustescu   https://open.spotify.com/artist/1bw5C...   / faust     / faust.escu   https://faustofficial.bandcamp.com