TUNEL KOLEI PIASKOWEJ W ZABRZU

W dzisiejszym odcinku ‪@TELEWIZJAPRZYGODOWA‬ zabierze Was do Zabrza, gdzie pod jedną z główną ulic znajduje się niesamowita konstrukcja infrastruktury kolejowej jaką jest tunel kolei piaskowej. Tunel wybudowano w latach 1929 - 1929 w celu przedłużenia linii kolei piaskowej. Tunel został wybudowany w systemie otwartym, czyli został wykopany a nie wydrążony. Kolejna ciekawostka to fakt, że nie został on w całości przykryty, tylko pozostawiono wiele pustych przestrzeni, aby dym i spaliny wydobywające się z lokomotyw nie mieszały się z wilgocią panującą w tunelu. Miało to na celu zapewnienie dłuższej żywotności tej konstrukcji. Zapraszamy do obejrzenia i subskrybcji naszego kanału. W następnym odcinku pokażemy wam niesamowity zbiornik retencyjny. Zapraszamy. #telewizjaprzygodowa #badboyskatowice