U toku rušenje nekadašnje Prve kasarne

U toku je rušenje objekata u bivšoj kasarni „Kosta Nađ“ na Segedinskom putu. Radove vredne 12, 8 miliona dinara finansira Grad, a rušenjem će biti obuhvaćeni svi objekti koji nisu pod zaštitom Međuopštiskog zavoda, kao i kotlarnica, trafo stanica i gasna podstanica. Radovi su počeli pre nekoliko dana i trajće do 22. septembra. Ruše se nekadašnja ambulanta, kupatilo sa perionicom, zgrada učionice, letnja pozornica, kuhinja sa trpezarijom, pekara, kantina, zatvorena garaža, magacin tehničke službe, stražara, stražarnica – porta, pumpna stanica, kontrolno-propusna stanica, tehnička radionica i drugi. Objekti koji se neće rušiti su zgrada komande i tri spavaonice. Javno preduzeće za upravljanje putevima, urbanističko planiranje i stanovanje, izradilo je Plan detaljne regulacije za gotovo devet hektara ovog prostora, kao i 3D rešenje, prema kom bi nekadašnji objekat kasarne „Kosta Nađ“ trebalo bi da izgleda kao stambeno – poslovni kompleks u skladu sa poslednjim svetskim trendovima. Plan predviđa pet blokova – prvi za komercijalne sadržaje, drugi za javne, poput škola i vrtića, dok su preostala tri rezervisana za stambenu gradnju čak 1230 stanova. Inače, Grad je bivšu Prvu kasarnu kupio krajem 2015. godine od Ministarstva odbrane za nešto više od tri miliona evra sa rokom otplate na pet godina.