Obnova vojenského pásma Javorina

Slovenská armáda potrebuje nový výcvikový priestor a ministerstvo obrany plánuje po pätnástich rokoch obnoviť činnosť v lokalite Javorina v Levočských vrchoch. Tieto zámery však okamžite vyvolali vlnu odporu. Najmä pre potomkov obyvateľov štyroch obcí, ktoré zanikli pri vzniku vojenského obvodu v roku 1952, ide o mimoriadne citlivú tému, ktorá otvára staré rany. Ďalším argumentom proti návratu vojakov je rozbehnutý cestovný ruch. Proti obnove vojenského pásma bola preto spustená petícia.