Marina Yakhlakova improvises on Liszt and "Happy Birthday"

My own improvisation on "Happy Birthday" melody in Liszt manner :) ( rec. 26/10/2015 during rehearsal at Festsaal Fürstenhaus, HFM FRANZ LISZT Weimar: http://www.hfm-weimar.de/de/internati... ) Моя импровизация на тему "C днем рождения тебя!" в манере Листа. Записано во время репетиции перед концертом 26.10.2015, HFM FRANZ LISZT Weimar.