Rendkívüli lelet Székesfehérvár határában, amit az űrből mutattak meg
A Magyar Nemzeti Múzeum Temetők az űrből elnevezésű programja keretén belül ismeretlen temetőket kutatnak a Szent István Király Múzeum régészei műholdak segítségével Fehérvár határában. Már a feltárás vége felé jártak augusztus huszonötödikén, amikor a délutáni órákban egy szablya alakja kezdett kirajzolódni az egyik sírban. Szablyákat egész Magyarország területén ritkán tárnak fel sírokban. . #fehérvártv #székesfehérvár #fmc #fehérvár

▶︎
PATENT - A Seuso-kincs nyomában

▶︎
Itt balhéztak a Biszku lányok

▶︎
Sorsokról, fájdalmakról is mesélnek a feltárt avar sírok

▶︎
Hol van Attila sírja?

▶︎
Nem élted volna túl egy hónapig a török Magyarországon | 150 éves megszállás

▶︎
Régészeti feltárás a Hárs-erdő mélyén

▶︎
Dr. Gyulai Iván: Ha javulni látod a dolgokat, valamit nagyon elnéztél – Gyüttment Találkozó 2025.

▶︎
Gyerekeket mészároltak le a tatárok - Rosta Szabolcs régész

▶︎
Lehetnek-e hunok az avar temetőben? – beszélgetés a síroknál a történésszel

▶︎
Ezt érdemes tudni Szent Istvánról és az államalapításról

▶︎
178 év után ismét azonosítottak egy magyar királyt

▶︎
Herkulesfürdői RÉM-álom! Băile Herculane

▶︎
Egy titokzatos sztyeppeállam Európa közepén: az Avar Kaganátus

▶︎
HAZAHÚZÓ – Zebegény története és nevezetességei

▶︎
Egy harmad gramm aranyat találtak egy kőben a bánya közelében! | Amerika aranya

▶︎
Tényleg ELHÚZTAK a balti államok? 🇱🇹🇱🇻🇪🇪

▶︎
„Az itt élt populációk genetikája a bronzkortól nem változott” - beszélgetés Szücsi Frigyessel

▶︎
Seuso-kincsek titka - 2. rész (2017. 15. hét)

▶︎
Totemállatok a sírokban: különleges leletek kerültek elő a kora avar kori sírokból Csákberényben

▶︎
