Otevřená radnice - 19/2026

Dobrý den, chtěli bychom vědět, jak dlouho se ještě budeme dívat z našich bytů, jak nám jezdí pod okny vozidla nad 12 tun. V listopadu minulého roku byl zprovozněn úsek sjezdu u Křelova, aby vozidla nad 12 tun využila obchvat Olomouce a netvořily se kolony u kruhového objezdu u Globusu. Očekávali jsme, že výše uvedená vozidla již nebudou vůbec projíždět ulicemi Pražská, Foerstrova a Albertova. Zákaz vjezdu zde platil několik let a po listopadu 2025 zákazy zmizely a my trpíme hlukem, výpary, prachem. Ptáme se: na co je obchvat, když je povolen vjezd do centra města? Děkujeme za odpověď. ODPOVÍDÁ: Miroslava Ferancová (ANO), primátorka Olomouce Dobrý den, byla bych ráda, kdyby město Olomouc uzavíralo s hendikepovanými lidmi nájemní smlouvy na bezbariérové byty na delší dobu než jen na půl roku, tedy podle mých informací. Pokud nájemníci nemají dluhy vůči městu, není přece důvod nájemní smlouvy časově krátit. Původně se s nájemníky uzavíraly na jeden rok a pravidelně se prodlužovaly. Proč došlo k takové změně? ODPOVÍDÁ: Kateřina Dobrozemská (ProOlomouc a Piráti), náměstkyně primátorky Olomouce Své dotazy posílejte na e-mailovou adresu: [email protected] Statutární město Olomouc (https://olomouc.eu) Vyrobila: TV MORAVA, s. r. o. (https://tvmorava.cz)