Ce ulei folosim la U650 în diferential

Folosim doar ulei T90 la diferențial, recomandat sa folosim doar ulei nou pentru a nu imbaxi sita, nu punem ulei de motor pt ca este mai subțire iar când se încălzește ridica mai greu. Avem bușon în spatele scaunului pe unde băgăm uleiul,iar pe pompa centrala avem un șurub de unde vedem dacă este la nivel. Verificați în fiecare an sa fie la nivel, dacă avem puțin ulei nu ridica în panta sau riscam sa puste garnitura inimioara din pompa centrala.