Domeniul Regal Săvârşin s-a redeschis pentru public

Domeniul Regal de la Săvârşin, din judetul Arad, a prins viaţă în acest weekend. Sute de oameni au ajuns la evenimentele organizate de Familia Regală, împreună cu oameni de afaceri şi autorităţi locale. Turiştii au putut vedea muzeul regal, atelierul cu mașinile Regelui Mihai și s-au delectat la un festival de produse românești. Li s-a pregătit și o surpriză: a fost deschis un spațiu nou, "Casa de Ceai", în "Satul Regal".