CUKROWNIA RUSZA PEŁNĄ PARĄ! KAMPANIA W MALBORSKIEJ CUKROWNI – 21.09.2014

100 dni pracy czeka ponad 300 pracowników malborskiej fabryki cukru, którzy właśnie rozpoczęli prace. Fabryka należąca do państwowego koncernu Krajowa Spółka Cukrowa S.A. jest jednym z największych pracodawców w Malborku. -Myślę, że to będzie kolejna rekordowa kampania. Przewiduję produkcję cukru znacznie przekraczającą 90 tys ton. Buraków kupimy ok. 600 tys ton, biorąc pod uwagę rekordową zawartość cukru. Pogodę mamy naprawdę bardzo słoneczna i suchą co sprzyja kumulacji cukru w burakach. Wszystkie te czynniki spowodują, że kampanię w malborskiej cukrowni będziemy mieli długą i owocną produkcyjnie - mówi Mariusz Kaźmierczak, dyrektor Cukrowni Malbork