Emma si Cristi Repede - A inviat Domnul

Emma si Cristi Repede - A inviat Domnul 1. A-nviat Domnul, nu e în mormânt, Femeile afară privesc şi plâng; /: O, grădinare, unde L-ai pus ? Noi vrem să-L vedem, ni-e drag Isus. :/ 2. Dar grădinarul era chiar Isus, Femeile se bucurau nespus; /: O, Marie, nu Mă ţinea, Căci trebuie să merg în ţara Mea. :/ 3. În Galileea mergi neapărat, La fraţii Mei spune c-am înviat; /: ÎInvins-am în luptă ale morţii dureri, Spuneţi-i lui Petru să vină şi el. :/ 4. Pe toţi, ca o mamă, El ne-a mângâiat, Şi-n inima frântă, El pace ne-a dat; /: Ce bucurie, ce har minunat, Isus trăieşte, a înviat! :/ versuri preluate de pe https://www.resursecrestine.ro/cantec...