Nagy-Burma Vasút és Soroksár vasútállomás (1977) az Illetlenek c. filmben

Az 1977-es Illetlenek c. film vasút szempontjából érdekes jelenetek. Az első pár jelenet a Nagy-Burma Vasúton készült, körülbelül az M5-ös autópálya felüljárójánál. Elég nehéz ráismerni, de az előjelzőre figyelmeztető jelző és a pálya íve (ami a felüljárótól nem messze, Soroksár felé van) elárulja a pontos helyszínt. A földút pedig akkor még a másik oldalán volt a vasútnak. Ez jól látszik a fentrol.hu légi felvételén is. Soroksár is sokat változott, bár a 2021-es felvételen nem teljesen azonos a helyszín. Azóta már fényjelzők vannak, a vágányhálózat átépült, és villamosítva lett a kelebiai vonal. E-mail: [email protected]