Facem echipă pentru Belcești!

Este o certitudine că Iașul va fi primul județ care va depăși borna de 1 milion de locuitori, dar din păcate infrastructura rutieră județeană a rămas încremenită în timp. Paradoxal, deși numeroase drumuri comunale au fost reabilitate din fondurile primăriilor, drumurile aflate în subordinea Consiliului Județean Iași au fost lăsate de izbeliște și sunt tot mai degradate, cu cratere ca după bombardament, pe alocuri impracticabile și cu porțiuni mari de pământ sau prundiș. Modernizând infrastructura rutieră din Belcești vom putea da și un suflu european comunei. Fac echipă la Belcești cu primarul Constantin Ciobăniță