Śmigłowiec spadł na teren „Żelaznego Mostu” – Retro TVP3 Wrocław

Relacja Andrzeja Lamparta z 6 maja 1998 r.: Przed południem na terenie zbiornika osadowego „Żelazny Most” koło Rudnej rozbił się śmigłowiec Mi-2. Pilot z wypadku wyszedł z niegroźnymi obrażeniami. Według jego relacji, przyczyną katastrofy był awaria silnika. Właścicielem śmigłowca jest spółka Pol-Miedź Trans. Maszyna wykonywała prace na zlecenie Zakładu Hydrotechnicznego. Obie firmy należą do KGHM Polska Miedź. To już drugi wypadek śmigłowca nad zbiornikiem w ciągu kilku miesięcy. Zapraszamy także: http://www.fb.com/RetroTVP3 http://retro.wroclaw.tvp.pl/