Kötelező olvasmányok és az iskolai kánon - Írta és olvasta S02E01

Az Írta és olvasta második évadának nyitóbeszélgetésében vendégeink voltak: Esztergomi Ilona, a Xántus János Két Tanítási Nyelvű Gimnázium magyartanára, Molnár Gábor Tamás, az ELTE Irodalom és Kultúratudományi Intézetének oktatója A beszélgetéshez előzőleg ajánlott két cikk itt elérhető: Az iskolai kötelezőkről: https://www.pagony.hu/kotelezok-pro-e.... A kánon természetéről és képlékenységéről: https://www.es.hu/.../petofi-arany-es... 0:00 Mit és mennyit olvasnak a diákok? 9:45 Szövegeket vagy történeteket tanítunk? 19:02 Kronológia és céltalanság 30:34 A tanár szabadsága