"Gorenje" u utorak otvara novu fabriku u Valjevu

Slovenačka kompanija "Gorenje" u utorak će u Valjevu otvoriti novu fabriku za proizvodnju kućnih aparata. Prethodno su Vlada Srbije i "Gorenje" zaključili predugovor o novim investicijama te kompanije u Srbiji kroz zajedničko ulaganje, koje će omogućiti zapošljavanje 700 novih radnika u naredne tri godine, i povećanje proizvodnje i izvoza.