Akik Hawaii-n alapítottak magyar családot

Egy mezőkövesdi-nyíregyházi lány és egy soproni fiú gondolt egy nagyon és felcserélték az ausztriai pulykafeldolgozó üzemet és a burgenlandi benzinkutat Hawaii-ra. Réka és István az ALOHA birodalmában alapítottak családot, méghozzá egy ízig-vérig magyar családot. Bordásék immár több, mint egy évtizede élnek a Csendes-óceán kellős közepén és nem is akarnak onnan elköltözni. A házaspár gyermekei már Hawaii-n születtek, s a szülők mind a négy gyereknek magyar és hawaii nevet is adtak, egyikük például a világon egyedülálló módon a "Magyarország"-keresztnevet viseli, méghozzá hawaii átiratban. Milyen anyukának lenni Hawaii-n? És apukának? Hát gyereknek? Egy egész családnak? Erről és sok minden másról beszélgettem az OHANA BORDI anyukájával és feleségével, a tündéri Bordás-Simon Rékával. A beszélgetésből kiderül, hogy hogyan boldogulnak a hétköznapokban, hogy újra belevágnának-e a nagy kalandba, hogy milyen az élet a földi Paradicsomban, és, hogy mekkora szerepe van a magyar fifikának, kitartásnak, elszántságnak és kreativitásnak mindabban, hogy az Ohana Bordi, vagyis a hawaii-magyar család önfeledten éli a nem mindennapi életét az Aloha birodalmában, Hawaii-n! #ohana #ohanabordi #hawaii #aloha #magyar #gyerekkor #legjobbhely #tvrtko #tvrtkoaföldkörül #podcast